ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه
آیا می دانید در مورد نرم افزار سالیدورکس CAD و نحوه استفاده از آن؟ سالیدورک یکی از بهترین نرم افزارهای مدل سازی 3D است که به شما امکان ایجاد مدل ها، شبیه سازی، جمع آوری، اعمال حرکات به مدل ها و غیره را می دهد. این آموزش سالیدورک عمدتا برای مهندسان مکانیک مبتدی (دانش آموز یا حرفه ای B.tech / BE) است که به دنبال در مورد اصول سالیدورک یا طراحی محصول با استفاده از این نرم افزار Cadmodeller یاد بگیرید. در اینجا من به اشتراک ابزارهای اساسی، ویژگی ها، نحوه طراحی، نحوه استفاده از ویژگی ها و همچنین آخرین اخبار نرم افزار Solidworks را می گویم.  


آموزش سالیدورک برای مبتدیان
 
   


    بهترین مواد آموزش سالیدورک را در اینجا ببینید

Soldiworks مبانی CAD | SolidWorks آموزش برای مبتدیان

1. سالیدورکس CAD نرم افزار چیست؟

سالیدروک CAD یکی از بهترین نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی است که به راحتی می تواند محصولات جدیدی را طراحی و بهره وری را در مقایسه با سایر نرم افزارهای CAD افزایش دهد. یادگیری اصول، ویژگی ها، برنامه های کاربردی مهندسی در Solidworks، اینجا را یاد بگیرید.
2. رابط کاربر SolidWorks توضیح داده شده است

پست مدیا رابط کاربری اصلی Solidworks با تصاویر مشخص شده را توضیح می دهد.
3. منویار SolidWorks

پست منوی اصلی برنامه solidworks cad را توضیح می دهد و هر یک از آنها را با برنامه های خود توضیح می دهد. این شامل پرونده، نمایش، ویرایش، درج، پنجره و راهنما منوها مانند در سایر نرم افزارهای ویندوز است.
4. SolidWorks Command Manager: ویژگی های نوار ابزار

ویژگی های نوار ابزار یا ویژگی های مدیریت فرمان بخش اصلی سالیدورک است که تمام امکانات را برای ایجاد / ویرایش طرح های جامد فراهم می کند و به بهبود بهره وری طراحان کمک می کند.
5. مدیریت فرمان SolidWorks: نوار ابزار طرح

قبل از طراحی هر محصول جامد، ابتدا باید یک طرح پایه نیاز داشته باشید. نوار ابزار طرح یا مدیر فرمان طرح، ابزارهای طرح مانند خط، مستطیل، قوس، چند ضلعی، بیضی، دایره، شکاف، تر و تمیز و غیره را کمک می کند تا ایجاد دو بعدی طرح طراحی را فراهم می کند. این همچنین کمک می کند تا طرح 3D را در این نرم افزار CAD ایجاد کنید.
6. Solid Works Worksheets Up Toolbar توضیح داده شده است

Heads up toolbar بخشی از ابزارهای جامع UI است که شامل انواع ابزارهای دید مانند جهت دید، نمایه بخش، زوم به منطقه، زوم به تناسب، نمایش قبلی، نمایش مخفی / نمایش، صحنه اعمال، ظاهر و سفارشی سازی ویرایش است. این به طور عمده برای دیدن دیدگاه های مختلف طراحی های محصول شما به عنوان طراح مورد نیاز است.
7. Solid Works Worksheets Up Toolbar: View Orientation

نمایش ابزار جهت گیری ابزار زیر کارهای جامد است head up toolbar که شامل نمای چپ و راست، نمای بالا و پایین، نمای جلو و عقب، نمای ایزومتریک، سه بعدی، نمای بیومتریک، Normal To، Single view، دو نمای افقی و عمودی و چهار دیدگاه با استفاده از جهت دید، شما می توانید زاویه دید و یا جهت گیری را با سهولت تنظیم کنید. این آموزش را بخوانید تا آن را بیشتر کنید
SolidWorks Sketch Tools | SolidWorks آموزش برای مبتدیان

در این بخش، شما می توانید آموزش گام به گام از ابزارهای جامد طرح نقاشی مانند خط، مستطیل، دایره، قوس و غیره به طور دقیق با کمک از تصاویر و فیلم ها را ببینید.
8. نحوه استفاده از SolidWorks Tutorials 1: Sketching Tool Line

ابزار Line یکی از ابزارهای اسکریپت اصلی در نرم افزار سالیدورک cad است که خطوط افقی، عمودی یا زاویه ای را در رابط کاربر طرح می کند. همچنین نشان می دهد که چگونه با استفاده از این ابزار می توانید مرکز خط را بکشید.
9. نحوه استفاده از SolidWorks Tutorials 2: نحوه ایجاد بخش جدید فایل

در اینجا سه ??ساختار فایل Solidworks وجود دارد که شامل بخش، مونتاژ و نقاشی دو بعدی است. ایجاد بخش جدید بخش قبل از شروع هر طراحی مدل محصول با استفاده از Solid Work یکی از گام های اساسی است. هر یک از فایل های هنری شما باید قطعات کوچکتری از محصول بزرگتر ایجاد کنید. با استفاده از فایل مونتاژ، می توانید اجزای قبلا طراحی شده را به یک محصول بزرگ تر ترکیب کنید.
10. نحوه استفاده از SolidWorks Tutorials 3: ابزار طراحی دایره

این آموزش از ابزار نقاشی دایره ای است که نشان می دهد چگونه نقاط مختلف را در ناحیه طرح طراحی کنید. انواع دایره های مختلفی وجود دارد مانند دایره و دایره محدوده ای که با تصاویر و ویدیوها بسیار دقیق توضیح داده شده است.
11. SolidWorks Tutorials 4: ابزار طراحی مستطیلی

طرح منظر مستطیل یکی از ابزارهای مفید برای جلب مستطیل یا طرح مربع فورا در منطقه گرافیکی Solidworks است. انواع مختلفی از ابزار مستطیل مانند مستطیل مرکزی، مستطیل گوشه، مستطیل مستطیلی 3 نقطه، نوع 3 گوشه ای و رله ی لگاریتم وجود دارد. شما می توانید ببینید که چگونه از هر نوع در این مرحله توسط آموزش گام استفاده کنید.
12. SolidWorks Tutorials 5: ابزار طراحی قوس

ابزار طراحی قوس عمدتا برای ایجاد قلم قوس در منطقه طرح استفاده می شود. شما می توانید سه نوع ابزار قوس قوس مانند قوس نقطه مرکزی، قوس مماس و قوس 3 نقطه در مدیر فرماندهی Solidworks پیدا کنید. برای دیدن نحوه استفاده از ابزار solidworks arc به لینک زیر مراجعه کنید.
13.SolidWorks Tutorials 6: Slot Sketching Tool

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: solidworks ,استفاده ,ابزار ,طراحی ,آموزش ,ایجاد ,نحوه استفاده ,solidworks tutorials ,آموزش سالیدورک ,نوار ابزار ,ابزار طراحی ,solid works worksheets
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پُشـــــــــته اَبـــــــــــــرهـــــــاے ِ ســـــــــــــــیاه بارانی ها this page does not exist iranlens saybun زیورآلات خاص سفارش و خرید آنلاین فرش شادمان مجله مینو سوله سازی